Kronika

Vítězíme!!! Veletrh fiktivních firem v Olomouci

Mezinárodní veletrh fiktivních firem Olomouc                             FOTA Z VELETRHU ZDE

Naše fiktivní firma Cotton Candy, s. r. o. byla vyhlášena
NEJLEPŠÍ FIRMOU VELETRHU!!!

Na veletrh fiktivních firem do Olomouce jsme nejeli s očekáváním velkých výsledků. O to příjemnější je celkové vítězství firmy Cotton Candy, s. r. o. a získání mnoha dalších ocenění. Když naše firmy vyhrají na vysokomýtském veletrhu, bývá to spojeno s "domácím prostředím". Když vyhrají na "cizím hřišti" je to spojeno s kvalitou. Úspěchy jsou o to cennější, že hodnotiteli byli podnikatelé z praxe.

Zde je výčet úspěšných umístění z Olomouckého veletrhu, kterého se zúčastnilo celkem 26 firem z České republiky a 15 firem ze zahraničí.

Cotton Candy, s. r. o.

1. místo - nejlepší firma

1. místo - nejlepší obchodní plán

1. místo - nejlepší obchodní stánek

IcePoint, s. r. o.

1. místo - nejlepší obchodní komunikace v anglickém jazyce

2. místo - nejlepší prezentace v angličtině

2. místo - nejlepší katalog

SPOKOČOKO, s. r. o

3. místo - nejlepší katalog


Reshoper Praha

Ve čtvrtek 30. ledna navštívila třída P3 odborný veletrh Reshoper 2020. Návštěva veletrhu se konala v rámci předmětu marketing.

Reshoper už potřetí představil celodenní program pro české a slovenské provozovatele e-shopů.

Nechyběli ani tentokrát profesionálové z oblasti logistiky, obalových materiálů či firemních procesů. Akce proběhla v areálu PVA EXPO Praha. 

Reshoper je koncept veletrhu s konferencí a poradenskou zónou. Jedná se o e-commerce akci, na které se představuje cca 130 firem, které radí, jak vylepšit podnikatelský  e-shop. 

 


Ekonomická olympiáda

Dvanáct žáků třetího a čtvrtého ročníku absolvovalo školní kolo ekonomické olympiády, kterou organizuje Institut ekonomického vzdělávání.

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí. Vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a samotnou koncepci olympiády vytvářejí ekonomové a odborníci z institutu a také České národní banky.

On-line testy vyplnili žáci ještě před stanovených časovým limitem a hned se také dozvěděli dosažený počet bodů. Hranici pro možný postup do krajského kola splnili tři z nich - Tomáš Novotný a Tereza Jebousková ze čtvrtého ročníku a Karolína Šejnová ze třetího ročníku. Karolína zaslouží pochvalu, protože splnila limit pro postup do krajského kola teprve po jednom roce výuky ekonomiky. Gratulujeme i Tomášovi a Tereze!

Vzhledem k velkému množství soutěžících (účastnilo se téměř 400 středních škol)  a jejich výsledkům postoupil do krajského kola pouze Tomáš Novotný, který měl ve školním kole nejvyšší počet bodů. Přejeme Tomášovi hodně úspěchů a postup do finále, které se koná tradičně v České národní bance.

Další disciplínou, kterou naši žáci právě absolvují, je Olympiáda lidských práv. Těšíme se na výsledky.


Prezentace rodilého mluvčího

 
Jsme rádi, že jsme opět mohli přivítat v naší škole Steva Siegelina z USA. Pro žáky naší školy si připravil prezentaci o státech Indiana, Michigan a Montana. Máme tak možnost se seznámit s přírodními krásami v národních parcích Glacier a Yellowstone na severozápadě USA a prohlédnout si jak zemědělskou, tak průmyslovou oblast u Velkých jezer v Severní Americe.
 
 
 

Konverzační soutěž v AJ

Jako každý rok se vybraní žáci naší školy zúčastnili konverzační soutěže v anglickém jazyce v Lanškrouně. Soutěž vždy pořádá Střední zemědělská a veterinární škola pro žáky středních odborných škol. Soutěž byla opět rozdělena do dvou kategorií (kategorie A pro 1. a 2. ročník, kategorie B pro 3. a 4. ročník. Každý soutěžící nejprve napsal rozřazovací test a poté postoupili do ústní části v každé kategorii jen ti nejlepší. Letos naší školu reprezentovalo 5 děvčat z 1. a 2. ročníku a 3 děvčata ze 3. ročníku. Nejlepší umístění v kategorii B dosáhla Lucie Drábková z 1. ročníku (6. místo) z celkového počtu 59 žáků. V kategorii A se umístila Karolína Šejnová ze 3. ročníku na 8. místě z počtu 39 žáků. 
Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy.

Exkurze P1 - Pražský hrad

V pondělí 2. prosince jsme měli jedinečnou možnost prohlídky reprezentačních prostor Pražského hradu, které jsou běžně pro veřejnost uzavřeny, neboť v nich prezident republiky vykonává své ústavní pravomoci a slouží i jiným státně-reprezentačním účelům. Všechny prostory byly mimořádně nazdobeny ve vánočním duchu. V tomto adventním čase jsme si mohli cestou z Pražského hradu vychutnat i vánoční  atmosféru na Staroměstském náměstí.  
 
 
 
 

Přednáška - Police ČR

Kam po maturitě?

Tak třeba do služebního poměru k Policii ČR!

A jaké to je pracovat u policie? Je to práce vhodná pro absolventa naší školy? Jaké musí splňovat podmínky? O tom a dalších podrobnostech debatovali žáci třetího a čtvrtého ročníku s policejní preventistkou pro Územní odbor Ústí nad Orlicí por. Bc. Lenkou Vilímkovou a zástupkyní vedoucího Obvodního oddělení Vysoké Mýto npor. Mgr. Šárkou Vlčkovou v adventním čase u nás ve škole.

 


Mýtské firmy ovládly veletrh fiktivních firem

Střední škola podnikání Vysoké Mýto hostila v pořadí již 7. regionální veletrh fiktivních firem. Ten se uskutečnil ve středu 13. listopadu v prostorách M-klubu.

Veletrh se jako každoročně dělil na dvě části. Od 9 hodin se na klubové scéně prezentovaly jednotlivé firmy z Vysokého Mýta, Hradce Králové, Náchoda a Pardubic v českém i anglickém jazyce. Od 10 hodin byl pak veletrh otevřený veřejnosti a studenti tak mohli obchodovat nejenom mezi sebou, ale i s přítomnými návštěvníky. Po celý veletrh byli soutěžící hodnoceni odbornou porotou i laickou veřejností. 

Nadešel čas vyhlášení vítězů, napětí v místnosti by se dalo krájet. Firmy ze SŠPO se umístily hned na několika předních příčkách. Firma SPOKOČOKO, s. r. o. získala 3. místo v soutěži o nejlepší slogan. Firma IcePoint, s. r. o. obsadila 3. místo v soutěži o nejlepší vizitku, 2. místo v soutěži o nejlepší prezentaci, ředitelka firmy Nela Netková se stala nejlepším prodejcem v anglickém jazyce a v celkové soutěži se stala 2. nejlepší firmou veletrhu. V neposlední řadě firma Cotton Candy, s. r. o. získala 2. místo v soutěži o nejlepší vizitku, 3. místo v soutěži o nejlepší prezentaci, zvítězila v soutěži o nejlepší stánek, stala se nejsympatičtější firmou veletrhu a také nejlepší firmou celého veletrhu.

Studenti pomyslnou laťku posunuli opět o úroveň výš. Nezbývá, než se těšit, co si připraví příště.

Alice Šplíchalová


Zkoušky English Cambridge

V pátek 15. listopadu proběhly na naší škole zkušební testy jazykové zkoušky Cambridge English. 
 
Jazykové zkoušky Cambridge Assessment English jsou mezinárodně nejuznávanější jazykovou kvalifikací. Fakt, že zkoušky jsou mezinárodně platné, přináší studentům velikou  výhodou oproti např. českým státním zkouškám nebo maturitě.
Úspěšný kandidát, který složí zkoušku, se stane doživotně držitelem certifikátu Cambridge English, potvrzujícím jeho zdatnost v anglickém jazyce. Certifikáty úspěšných kandidátů uznává více než 11.000 univerzit, zaměstnavatelů, autorit a úřadů, včetně českého MŠMT a vládních institucí v ČR. Mnoho škol včetně předních univerzit přihlíží k výsledkům Cambridge zkoušek a přiznává studentům bodovou bonifikaci u přijímacího řízení.

Pátek s rodilými mluvčími

V pátek 26. října v hodinách anglického jazyka vyučovali rodilí mluvčí. Do výuky se zapojila Christy , která je z USA a v ČR je na ročním pobytu. Dave pochází z Austrálie a trvale žije ve Vysokém Mýtě. Christy se v tomto školním roce bude do výuky zapojovat v rámci projektových dnů. Dave bude pravidelně vyučovat konverzaci v anglickém jazyce.


Mezinárodní zkoušky Cambridge English

Ve středu 9. října 2019 navštívil naši školu zástupce Evropského vzdělávacího centra s prezentací o mezinárodních zkouškách Cambridge. 

Zkoušky Cambridge English motivují lidi všech věkových kategorií a schopností, aby se učili angličtinu a rozvíjeli praktické znalosti pro reálný život. Každá zkouška se zaměřuje na jednu jazykovou úroveň a pomáhá studentům zlepšovat jejich komunikační dovednosti.

Základní informace dostali žáci všech ročníků.

 
Výsledek obrázku pro zkoušky cambridge

Sbírka Bílá pastelka

Jsme rádi, že se jako každý rok můžeme zúčastnit celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka, která je letos pořádána již po dvacáté. Naši žáci se zapojí mezi dobrovolníky a dovolí si vás oslovit v ulicích Vysokého Mýta ve středu 16. října 2019. Koupí pastelky můžete podpořit například zaměstnávání lidí se zrakovým postižením, v&yacut e;cvik vodicích psů nebo navigace pro nevidomé.

Výsledek obrázku pro bílá pastelka


Zřizovatel naší školy - PaedDr. Karel Kostka

Chtěli bychom Vám netradičním způsobem představit zřizovatele naší školy -

PaedDr. Karla Kostku, MBA, Ph.D.

Výsledek obrázku pro dr. Karel Kostka

Dr. Karel Kostka založil naši školu v roce 1993. Tehdejší Soukromá střední podnikatelská škola ve Vysokém Mýtě byla součástí sítě soukromých škol, jejichž zřizovatelem byl právě Dr. Kostka. Některé z těchto škol zanikly, jiné přešly pod nové zřizovatele. Kromě své "centrální školy" ve Vsetíně si Dr. Kostka ponechal pod svou patronací pouze jedinou školu, a to tu naši ve Vysoké Mýtě. 

Vliv "školní filozofie" Dr. Kostky na chod naší školy je patrný od samého začátku. Jde především o dobrou atmosféru, partnerský přístup k žákům a o výbornou profesní i osobní připravenost absolventů. 

V následujících dvou pořadech se můžete seznámit s osobností Dr. Kostky blíže:

pořad známého herce Jaroslava Duška: https://www.youtube.com/watch?v=fk4H6lDwfzg

pořad České televize Gejzír: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10805121298-gejzir/219562235000013/video/687737.

 

 


Osobnostní trénink P1 - Itálie 2019

V GALERII naleznete nová fota ze sprotovně turistického kurzu v Itálie, kterého se zúčastnila v prvním červnovém týdnu třída P1.

Nově přikládáme článek z pera žákyně P1, který jsme také zaslali ke zveřejnění do vysokomýtského zpravodaje:

Podnikatelka opět v Itálii

Dne 31. 5. 2019 se třída P1 vydala na turistický kurz do italského městečka Rosolina Mare. V podvečer se 28 dětí sešlo se svými učiteli na školním parkovišti, naložili jsme své kufry a krabice s jídlem do autobusu a čekali, až se konečně vyjede.

Cesta byla náročná, trvala dlouhých třináct hodin. Kolem osmé ráno v sobotu jsme dojeli před naše apartmány. Po předání apartmánů bylo na čase se ubytovat. Pokoje byly s krásným výhledem na naši ulici. Kupodivu Rosolina Mare není vůbec rušné město. Lidé vycházeli jen večer, kdy už nebylo takové teplo, což byl pravý opak Benátek.

V pondělí jsme se totiž vydali do Benátek, a přestože to je krásné město, byla tam i jedna věc, která vadila snad nám všem. Lidi. Bylo tam velké množství lidí. Benátky jsou známé tím, že v centru města nesmí jezdit auta, ale ulice jsou velice úzké a narvané lidmi. Prosoukat se vůbec do tohoto centra byl extrém. Tolik turistů jsem snad neviděla ani o Vánocích na Staromáku, ale proč se divit, když jsou Benátky historické město plné krásných památek. Navštívili jsme náměstí Sv. Marka, samozřejmě nesměla chybět návštěva Ponte Di Rialto, světoznámého mostu přes kanál Grande. Podobný most byl i v Chioggii, nebo-li v malých Benátkách. 

Do Chioggie jsme se podívali už v pondělí, ale pouze proto, že jsme tam nastupovali na loď do Benátek, takže nesměla chybět samostatná návštěva tohoto města ve čtvrtek odpoledne. Je to opravdu tiché město, ale moc se mi líbily místní stánky se suvenýry. Měli tam plné stánky mušlí, škeblí, hvězdic a samozřejmě pohledů a krásných magnetek. Tam jsme s kamarádkami zavítaly jako první a nakoupily spousty dárků pro naše rodiny. 

Kromě výletů do historických měst jsme měli i jiné aktivity. Každý den jsme chodili k moři, hráli míčové hry a soutěžili s panem učitelem Jankem, kdo vyhrabe hlubší díru do písku. V pátek bohužel nastal den D a s ním i cesta zpátky do Čech. Vůbec se nám nechtělo, hlavně proto, že v Čechách tou dobou byly bouřky a v Rosolině 30 stupňů. Cesta zpátky utekla velmi rychle. Možná to bylo tím, že jsme byli všichni unaveni a celou cestu jsme prospali. 

Upřímně se mi původně do Itálie vůbec nechtělo, ani nevím proč, ale teď? Hned bych se tam vrátila. 

 

Klára Pechová P1


Po stopách Tomáše Bati

Ve středu 15. května jsme se vydali se třídou P3 po stopách Tomáše Bati - navštívili jsme Baťovo město Zlín.

Na programu byla prohlídka Zlínského - Baťova mrakodrapu a návštěva Muzea obuvnictví . 
Pátrali jsme po slavných vilách Tomáše a Jana Antonína Bati, prohlédli jsme si Baťovy cihlové domky a původní studentské internáty.

Exkurze se konala v rámci předmětu management. 

 


Střední škola podnikání Vysoké Mýto, s.r.o.

Tvorba webu: wwworks.cz