Erasmus +

 PROJEKT ERASMUS +

Spuštění mezinárodního projektu VITAE v rámci programu Erasmus +

Po dlouhém a napjatém čekání jsme se v polovině prázdnin dočkali radostné zprávy o schválení grantu na náš nový mezinárodní projekt Partnerství škol v programu Erasmus+.

Projekt nazvaný VITAE potrvá dva roky, od září 2017 do záři 2019. Náplní projektu bude vytváření aktivit zaměřených na osvojení si či posílení měkkých a přenositelných dovedností a jeho výsledkem pak bude internetová stránka s volně dostupnými aktivitami a metodikami.

Projektu se účastní čtyři partnerské školy. Budeme tedy spolupracovat s žáky a učiteli z belgického Genku, německého Itzehoe a španělské Valencie. Žáci a učitelé zapojení do projektu budou mít také možnost tato místa v rámci pracovních projektových setkání navštívit.

Věříme, že výsledkem a přínosem projektu VITAE budou nejen užitečné aktivity a kvalitní metodiky, ale také nové možnosti zahraniční spolupráce a navázaná mezinárodní přátelství.

Informace o aktuálním dění v projektu, probíhajících aktivitách a nových produktech najdete na VITAE profilech na sociálních sítích:

 

nebo na samotné webové stránce projektu:

http://www.vitaeproject.eu

 

Vysokomýtský zpravodaj otiskl v březnovém čísle článek o pracovním setkání projektu VITAE v Německu.

 

 

VITAE průzkum ve firmách

Školní projektový VITAE tým pokračuje v pilné práci i po návratu z mezinárodního partnerského setkání v německém Glückstadtu.

V průběhu února jsme nejprve připravili dotazníky pro průzkum zaměřený na přenositelné dovednosti na českém trhu práce a poté jsme s nimi navštívili řadu škol, firem a dalších organizací ve Vysokém Mýtě a okolí. Průzkum probíhá i v měsíci březnu, kdy získané informace zároveň postupně zpracováváme a připravujeme na srovnávání s výsledky v našich partnerských zemích.

Děkujeme všem, kteří nám věnovali svůj čas a dotazník s námi vyplnili.

Fotky z VITAE workshopu i z průběhu průzkumu naleznete ve fotogalerii.


Střední škola podnikání Vysoké Mýto, s.r.o.

Tvorba webu: wwworks.cz